Praznični december v Cerknem polepšala Ledena pravljična dežela

0
1306

Konec meseca decembra je v Cerknem ponovno zaživela pravljična dežela. Tokratna ledena pravljična dežela, ki je darilo občine Cerkno, je kraj popestrila z zanimivim otroškim programom pravljičnih junakov, zabavo za odrasle ter pravim drsališčem. Dogajanje v deželi je bogatila izmenjevalnica otroških igrač in knjig ter otroški bazar otrok vrtca in učencev OŠ Cerkno. Tudi letos bo izkupiček prostovoljnih prispevkov v višini 300 evrov namenjen nakupu didaktičnih pripomočkov, tako za otroke iz vrtca kot učence naše šole. Ledeno pravljično deželo in njen program so sooblikovale in podprle številne lokalne organizacije. Le dobro sodelovanje vseh akterjev pripomore k uspešni izpeljavi dogodka. Ustvarjalci pravljične dežele se zato iskreno zahvaljujejo: Občini Cerkno, podjetju Certa, Hotelu Cerkno, krajevna skupnost Cerkno, LTO Laufar Cerkno, ICRA Idrija, ZPM Idrija, animatorjem Smeškovega sveta, ter drugimi sodelujočimi: OŠ Cerkno, vrtec Peter Klepec Cerkno, Glasbena šola Cerkno, Gasilsko društvo Cerkno, Konjeniško društvo Cerkno, Cerkljanski skavti, čarodeju Antoniu, ekipi Bara Gabrijel ter glasbenikom – Skupina Jagada, Mladi Cerkljani, You&Me in Omar Naber. Zahvala pa tudi vsem donatorjem nagrad praznične otroške tombole. Senacom, tehnična trgovina Cerkno, Alpina Žiri, Hotel Cerkno, trgovina Tanja Cerkno, Smeškov Svet, podjetje Gamima – Mitja Gatej, Nastja Lakner, Idrijsko – Cerkljanska razvojna Agencija.

Kljub slabemu vremenu, ki je onemogočilo izvedbo treh dni pravljične dežele, smo bili priča dvodnevnemu dogajanju, ki je v deželo pripeljalo veliko obiskovalcev. Nasmehi na obrazih otrok in zadovoljstvo vseh obiskovalcev vlivajo energijo, voljo in pogum, da pravljična dežela v Cerknem zaživi tudi v prihodnje. Do takrat pa si pričarajmo svojo najlepšo pravljico.

Ustvarjalci ledene pravljične dežele.